Es uzaugu ciematā, kur iedzīvotājiem bija īpaša pieeja mājas komforta radīšanai. Viņi novērtēja ne tikai modernās metodes, bet cienīja arī tradicionālās, laika pārbaudītās.
Viena no šīm metodēm ir sīpolu mizu nolikšana zem gultas. Sākumā domāju, ka tas ir vienkārši dīvains ciemata ļaužu paradums, līdz nolēmu pats pamēģināt – kopš tā laika esmu pilnībā mainījis savu viedokli. Omītes padomi patiešām darbojas.
Kā to daru es
Sīpoli ir katrā mājā – bez tiem ēdienu gatavošanā neiztikt. Kad nomizoju sīpolus borščam vai ceptiem kartupeļiem, uzmanīgi noņemu sausās mizas. Izvēlos veselas, bez traipiem un netīrumiem. Savācu mizas stikla burkā – ērti un virtuvē netraucē. Tas jau man ir kļuvis par tradīciju.
Kad burka pilna, ņemu dabīga auduma gabalu – visbiežāk izmantoju vecu lakatu. Ieberu tajā mizas, bet nesablīvēju, lai varētu iekļūt gaiss. Satinu, sasienu un nolieku maisiņu zem gultas, tuvāk spilvenam.
Kāpēc gultas galvgalī? Pastāv uzskats, ka tad efekts ir spēcīgāks. Vecmāmiņa apgalvoja, ka sīpolu mizas šādā stāvoklī palīdzot aizdzīt sliktus sapņus, atvieglojot elpošanu un pat labvēlīgi ietekmējot locītavas. Zinātnisku apstiprinājumu šiem apgalvojumiem nemeklēju, toties pats sajutu lielisku rezultātu.
Palīdzēja arī kaimiņienei
Reiz pastāstīju par omītes metodi kaimiņienei. Sākumā viņa bija pārsteigta un skatījās uz mani ar ironiju. Bet tomēr nolēma izmēģināt. Pēc dažām dienām sieviete mani sagaidīja pie mājas parādes durvīm un izteica pateicību. Viņa pauda, ka esot sākusi gulēt mierīgāk, un pat viņas kaķene tagad bieži guļot zem gultas, it kā justu, ka tur ir labi.
Šī ir vienkārša, bet efektīva metode. Bet, ja jums ir savi triki, kā teicami izgulēties un justies labi, padalieties ar tiem – būs interesanti uzzināt, kas palīdz citiem. It īpaši, ja tas ir kaut kas vienkāršs un no dzīves.
Ir gan vairāki faktori , kuri jāievēro, lai efejts būtu maksimāls! Par to vairāk raksta turpināmjumā!
Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk